3. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 105, 1-5.8-13 Mi 7, 18-20 I Tm 1, 12-17
Kaz. Łk 15, 11b-32

W 30. rocznicę śmierci wspominamy Tadeusza Rayskiego, syna Wandy i Zygmunta, urodzonego 23 lipca 1953 roku, a zmarłego 3 lipca 1989 roku
w wieku 35 lat. Pamiętamy Tadeusza – z zawodu i pasji ogrodnika – jako wrażliwego, mądrego człowieka, nigdy nie odmawiającego pomocy i umiejącego słuchać innych, o wielkim poczuciu humoru i szerokich zainteresowaniach humanistycznych i artystycznych, zwłaszcza w dziedzinie teatru. Serdeczne więzy przyjaźni łączyły Tadeusza z ówczesną parafialną grupą młodzieżową, a w tym roku minęła 50. rocznica Jego konfirmacji. We wspomnieniu i modlitwie łączymy się z Jego siostrą, synem, bliskimi i przyjaciółmi. Naszą modlitwą niech będzie pieśń 314 „Pod Twą obronę, Ojcze na niebie”.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 14 lipca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Za tydzień nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je kaznodziejka świecka Marta Borkowska..
2. Kościół Ewangelicko-Reformowany w Polsce i parafia ewangelicko-reformowana w Zelowie zapraszają na Tydzień Ewangelizacyjny, który odbędzie się w dniach 21-27 lipca. Tematem tegorocznego Tygodnia jest „Pokój z widokiem – jakie są widoki na pokój?”. W związku z tym parafia warszawska organizuje jednodniowy wyjazd do Zelowa w niedzielę, 21 lipca, w dniu rozpoczęcia Tygodnia – prosimy chętnych do wpisywania się na listę w kancelarii parafii, uwzględniającą osoby jadące własnym samochodem i mogące kogoś zabrać i osoby potrzebujące transportu. Zachęcamy do udziału we wspólnym wyjeździe!
3. Polskie Towarzystwo Ewangelickie oddział w Łodzi serdecznie zaprasza do udziału w XXIII Forum Ewangelickim, organizowanym pod tytułem "Szczyro prowda" protestantów a fake-newsy i internet, zaplanowanym na 27-29 września 2019 r w Łodzi. Forum odbędzie się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego. W Forum wezmą udział: Anna Nasiłowska, ks. prof. Bogusław Milerski, ks. prof. Alfred Wierzbicki, red. Adam Szostkiewicz, ks. prof. Marek Uglorz, red. Renata Kim. Termin zgłoszeń wraz z wpłatą za całą rezerwację upływa 14 sierpnia. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na tablicy ogłoszeń.
4. Nasza parafia organizuje wyjazd do Izraela w kwietniu 2020 (informacje są na tablicy ogłoszeń, lista chętnych w kancelarii). Zaliczkę w wysokości 700 zł od osoby należy wpłacić na konto naszej parafii z adnotacją w tytule przelewu: „Zaliczka na wyjazd do Izraela w 2020 roku (imię i nazwisko)”. Ostateczny termin wpłaty zaliczki to 15 lipca 2019 r. Wpłata zaliczki jest traktowana jako ostateczna decyzja wyjazdu. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z Wojciechem Baranem - telefon i adres e-mail dostępne w kancelarii.
5. Apelujemy o zgłaszanie się na dyżury przy niedzielnej herbatce!
6. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 782 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.