NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ
Ps 145 Iz 6,1-13 J 3,1-15 Kazanie: Ef 1, 3-14

Ogłaszamy jako trzecią zapowiedź, że w związek małżeński zamierzają wstąpić Piotr Thieme, wyznania ewangelicko-reformowanego i Anna Góral, bez wyznania. Ich ślub odbędzie się w piątek, 1 czerwca 2018 roku, o godz. 15.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

 

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 3 czerwca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w domu parafialnym.
3. Dziś wieczorem, o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Dariusz Hajdukiewicz. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
4. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
5. Próby chóru naszego Kościoła odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00. W piątek, 1 czerwca, próba zostaje odwołana.
6. We wtorek, 29 maja, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 recital organowy w ramach egzaminu dyplomowego studenta Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Adama Motyczyńskiego. Wstęp wolny, zapraszamy!
7. W środę, 30 maja, zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się o godz. 17.00 w zakrystii kościoła; godzina biblijna o godz. 18.00 i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 odbędą się w parafii. Również o 19.00 odbędzie się spotkanie medytacyjne.
8. Kolegium Kościelne serdecznie zaprasza Wszystkich Parafian do Józefowa na piknik parafialny, który odbędzie się w czwartek, 31 maja, od godz. 12.00. W kancelarii parafii są listy: dla chętnych do udziału w pikniku, dla posiadaczy samochodów, którzy mogą kogoś zabrać i dla osób, którym potrzebny jest transport. W tym roku parafia zakupi ze swoich środków podstawowe wiktuały do grilla, prosimy zatem parafian o sałatki, owoce i słodycze. Ponieważ termin pikniku jest już bliski, prosimy o zgłaszanie się jak najszybciej, tak by można było sprawnie zorganizować dojazd i powrót. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu!
9. Koło Pań przy Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego zaprasza na coroczne spotkanie 4-ch warszawskich parafii ewangelickich na środę, 6 czerwca, o godz. 16.30 w sali parafialnej przy ul. Puławskiej 2 A.
10. Parafia ewangelicko-reformowana w Żychlinie serdecznie zaprasza na obchody Święta Zboru w niedzielę, 10 czerwca. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o wpisywanie się na listę w kancelarii parafii.
11. Parafia w Zelowie planuje zorganizowanie kolonii dla dzieci naszego Kościoła. Odbędą się one w Zelowie, w dniach od 13-go do 22-go lipca br. Informacje szczegółowe i formularze zgłoszeń znajdują się na tablicy ogłoszeń.
12. Z parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w pielgrzymce ekumenicznej do Ziemi Świętej w dniach 2-10 grudnia br. Wszystkie szczegóły oraz karty zgłoszeń są wywieszone na tablicy ogłoszeń w parafii. Zgłoszenia należy kierować na adres mejlowy parafii łódzkiej bądź na telefon parafialny, które są wywieszone na tablicy.
13. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejsza kolekta przeznaczona jest w naszych wszystkich parafiach na wsparcie działalności i świadectwa wiary Seminarium Teologicznego w Rabacie, w Maroko. Na co dzień Ekumeniczny Instytut Teologiczny otrzymuje wsparcie wydziałów teologii we Francji, a wizytujący profesorzy prowadzą teologiczne seminaria. Aktualnie ponad 100 studentów kształci się w murach Instytutu.
14. W piątek, 1 czerwca, parafia będzie nieczynna.
15. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 672 zł.