30 kwiecień 2019

W sobotę 24 kwietnia skromna reprezentacja naszej Parafii brała udział w warsztatach organizowanych przez pp. Ewę i Petera Stratenwerthów, którzy w Grzybowie niedaleko Płocka prowadzą ekologiczne gospodarstwo rolne oraz Ekologiczny Uniwersytet Ludowy.

Razem i z innymi uczestnikami warsztatów uczestniczyliśmy w profesjonalnej produkcji serów i wypieku chleba. Wielką atrakcją było również wyprowadzanie stada kóz na spacer po łąkach, ponieważ jak twierdzą gospodarze, "tylko szczęśliwe kozy i krowy dają dobre mleko".

Przy wspólnym obiedzie i kolacji rozmawialiśmy o początkach Petera Stratenwertha w Polsce i jego decyzji o pozostaniu tutaj i rozpoczęciu ekologicznej działalności rolniczej. Pani Ewa Stratenwerth nadaje całemu przedsięwzięciu również wymiar ekumeniczny - jako rzymska katoliczka zaangażowana również we wspólnotę Taize nadała Uniwersytetowi imię Brata Rogera. W lutym ks. Michał Jabłoński został zaproszony do Grzybowa do uczestnictwa w nabożeństwie ekumenicznym w tamtejszym kościele.

Mamy nadzieję, ze uda nam się zachęcić naszych parafian do wspólnej wyprawy do Grzybowa; nauka stamtąd wyniesiona jak również upieczony wspólnie chleb i wyprodukowany ser pozostawiają na długo bardzo dobry smak...

Zainteresowanych odsyłamy na stronę interenetową: www.hruby.grzybow.pl

Galeria foto