17 wrzesień 2017

14. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 146, 1 Mż. 28, 10-19, Rz. 8, 12-17,  Kazanie Mk 1, 40-45

1. Nabożeństwo w niedzielę, 24 września, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem w Szkole Podstawowej nr 221 przy ul. Ogrodowej 42/44.
3. Diakonia dyżuruje w środy w godzinach 11.00-13.00 i w niedziele po nabożeństwie.
4. W poniedziałek, 18 września, o godz. 18.00, odbędzie się w naszym kościele panel dyskusyjny z cyklu „Chrześcijaństwo żywe” pt. „Wartości chrześcijańskie”. W panelu wezmą udział Adam Aduszkiewicz, Krzysztof Dorosz, Ignacy Dutkiewicz, Michał Jabłoński i Zbigniew Nosowski.
5. Parafia ewangelicko-augsburska Św. Trójcy serdecznie zaprasza wszystkich chętnych – bez ograniczeń wiekowych – na wspólne towarzyskie śpiewanie pieśni biesiadnych, religijnych, ludowych i patriotycznych, które odbędzie się w poniedziałek, 18 września, o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Spotkania będą się odbywały w trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 11.00.
6. Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w poniedziałek, 18 września, o godz. 17.30 w sali parafialnej  przy ul. Kredytowej 4. Prelegentką będzie pani Alicja Sadomska i przedstawi temat: „Ewangelicy w Gostyninie”.
7. W środę, 20 września, o godz. 17.00, w zakrystii naszego kościoła odbędą się pierwsze powakacyjne zajęcia przedkonfirmacyjne.
8. Próba Chóru naszego Kościoła odbędzie się w piątek, 22 września, o godz. 18.00 w zakrystii kościoła.  
9. Za tydzień, 24 września, o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele kolejny koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych, a wystąpi Willibald Guggenmos z St. Galen. Wstęp wolny, zapraszamy!  
10. W poniedziałek, 25 września, o godz. 18.00 odbędzie się Ewangelickie Spotkanie Kobiet w Parafii ewangelicko-augsburskiej Św. Trójcy przy ul. Kredytowej 4. Spotkanie będą się odbywały na Kredytowej do zakończenia remontu naszej parafii. Temat najbliższego spotkania: „Jak nas wychowywano, a jakie jesteśmy”. Wprowadzenie do dyskusji poprowadzi diakon Małgorzata Gaś. Zachęcamy parafianki do zgłaszania pomysłów, które mogłyby być  tematem kolejnych spotkań.
11. W Parafii ewangelicko-augsburskiej Św. Trójcy przy Kredytowej od kilku lat odbywają się dwa razy w miesiącu (zwykle w drugi i czwarty czwartek miesiąca) o godz. 18.30 spotkania angielskojęzyczne, podczas których można ćwiczyć znajomość języka angielskiego, w którym prowadzone są studia biblijne i rozmowy o wierze, a także śpiewane pieśni. Serdecznie zapraszamy wszystkich, bez względu na stopień znajomości angielskiego,
do udziału w tych spotkaniach.
12. Szukamy keyboardu na potrzeby naszego chóru. Jeśli ktoś ma taki instrument i mógłby go podarować bądź użyczyć na kilka miesięcy, prosimy o kontakt z kancelarią parafii.
13. W związku z remontem domu parafialnego herbatki po nabożeństwie zostają zawieszone do zakończenia remontu.  
14. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 545 zł.